Aktuální kurz

Penzijní pojištění

Penzijní pojištěníV dnešní době je termín penzijní pojištění často uváděn v médiích a je mu věnována značná pozornost. Naše společnost pomáhá svým klientům najít ta nejoptimálnější řešení pro vytvoření finančních rezerv na zajištění důstojného stáří. Jednou z často užívaných variant je využití penzijních fondů se státní podporou s možností odečtů z daní. U této formy spoření činí odpočet z daní až 12 000,- ročně, z čehož je státem vráceno 1 800,- ročně. Dále je zde možnost příspěvku zaměstnavatele ve formě firemních benefitů.

Jak uplatnit odpočet ze základu daně? Není to nikterak složité. Po skončení kalendářního roku Vám penzijní fond automaticky zašle potvrzení o výši zaplacených příspěvků spolu s návodem, jak v tomto případě postupovat. Nemusíte vyplňovat daňové přiznání, odpočet za Vás může uplatnit Váš zaměstnavatel. Část příspěvků na penzijní připojištění, která ročně přesáhne 6000,-, lze uplatnit jako odpočet ze základu daně z příjmů. Ročně si můžete odečíst až 12 000,-.

Současná vláda plánuje provedení důchodové reformy

Došlo k nezbytnému, tedy k provedení důchodové reformy, která by měla platit od 1. ledna roku 2013. Současná situace je skutečně alarmující a pokud se reforma neprovede co nejdříve, mohlo by to vést k závažným problémům. Situace je neudržitelná a finanční schodek či chudoba důchodců je vážnou hrozbou, kterou si i přes varovné informace v médiích jen málokdo uvědomuje.

S našimi klienty probíráme i tu skutečnost, do jaké míry zapadají do současné situace právě oni a do jaké míry je pro ně penzijní spoření vhodné.

Ve vztahu k délce spoření je důležité neopomenout inflační faktory i samotnou efektivitu této kategorie možného řešení.

Každý navrhovaný krok v této oblasti s klienty konzultujeme a vzhledem k jejich věku a potřebám hledáme ta nejefektivnější řešení.

Jaký penzijní fond si vybrat, když ty současné mají tak odlišné výsledky a v budoucnu jistě vzniknou nové, ještě neprověřené fondy? Budou tyto pracovat ve prospěch klientů či prospěch vlastní?

Pokud hledáte odpovědi na tyto otázky, obraťte se na nás.

Komodity